Przepisy

Proste przepisy na pyszne desery

Redakcja meska-kuchnia.pl
maj 29 2018

prosty przepis

Osoby, które w ogóle nie przepadają za słodyczami, są w prawdziwej mniejszości. Tak naprawdę większość uwielbia tego rodzaju przekąski i spożywa je często bez ograniczeń - przy każdej nadarzającej się okazji. Słodyczami można się pocieszyć po rozstaniu z chłopakiem, nagrodzić po osiągniętym sukcesie zawodowym czy po prostu zabawić, gdy człowiek nie ma co zrobić ze swoim czasem. Aby jednak przy okazji nie zaniedbywać swojego zdrowia, warto zastąpić te przepyszne, sklepowe przysmaki domowymi wyrobami.

Istnieją bardzo proste i różnorodne przepisy na desery, z którymi nawet początkujący kucharz bez problemu sobie poradzi. Warto przynajmniej raz w tygodniu wypróbować coś nowego, mogąc podrażnić nieco swoje kubki smakowe.

 

Gotowe ciasta w opakowaniu

 

Zdecydowanie najprostszą metodą na przygotowanie ciasta jest zakup tego znajdującego się już w opakowaniu. Oczywiście trzeba mimo wszystko samemu wykonać kilka takich kroków, by wypiek mógł powstać, jednak są one na tyle proste, że nawet najmłodsze dziecko spokojnie by sobie z nimi poradziło. Takie niemalże gotowe ciasta zawierają w swoich opakowaniach m.in. proszek do przygotowania biszkoptu, proszek do przygotowania masy oraz dodatkowe elementy - np. dekoracyjne gwiazdki wykonane z czekolady bądź wiórki kokosowe. Na opakowaniu bądź w jego wnętrzu musi się też znaleźć dokładny przepis, który wystarczy tylko dokładnie przeczytać, by w ciągu kilkudziesięciu minut wyczarować fantastyczny wypiek. Oczywiście takie ciasta z paczki nigdy nie będą tak samo dobre jak te zupełnie domowe. Mając już zatem chociażby minimalne doświadczenie w pieczeniu, warto przejść o krok dalej i spróbować przygotować coś zupełnie samodzielnie - bez pomocy przetworzonych, sklepowych produktów.

 

Proste w przygotowaniu ciasta czekoladowe

 

Bardzo proste w przygotowaniu są m.in. ciasta czekoladowe - tzw. murzynki. Smakują każdemu, a można je przyszykować w ciągu niecałej godziny, czyli np. w razie przyjścia niezapowiedzianych gości. Ciasto czekoladowe tworzy się z mąki, jajek, kakao oraz oczywiście cukru i mleka, czyli przy pomocy naprawdę niewielu podstawowych produktów spożywczych. Wypiek tego rodzaju jest też doskonałą podstawą dla rozmaitych wariacji kulinarnych, ponieważ można go wypełniać na wiele sposobów. Przygotowany wypiek wystarczy bowiem przeciąć na pół i przełożyć waniliowym lub śmietankowym kremem. Można także przed upieczeniem masy włożyć do niej świeże bądź suszone owoce i połączyć je z orzechami czy wiórkami kokosowymi. Przepis na deser musi też składać się z części polegającej na dekorowaniu ciasta, która również jest przecież ważna. Nawet najsmaczniejszy murzynek nikogo nie zachwyci, jeśli będzie po prostu zwykłym, brązowym kwadratem.

Zabawy kulinarne zazwyczaj sprawiają ludziom wiele przyjemności, dlatego do pieczenia nie trzeba podchodzić jak do strasznego i wymagającego obowiązki. Przygotowywanie nowych ciast, które do tego zachwycają kubki smakowe wszystkich wokół, bywa bardzo satysfakcjonujące. Podczas takiego pieczenia można nawet skutecznie zapomnieć o swoich problemach i zyskać chwilę relaksu.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *