Zdrowie i uroda

Jak nie zestarzeć się zbyt szybko?

Redakcja meska-kuchnia.pl
lut 19 2019

Każdy, zarówno mężczyzna jak i kobieta, pragnie zatrzymać młody wygląd jak najdłużej. Jednak zastanówmy się ile tak naprawdę robimy w tym kierunku? Czy ogranicza się to jedynie do narzekania, mówienia, że najlepszym zatrzymywaniem czasu jest skalpel? Wszyscy znamy historię pewnego prezentera telewizyjnego, który za pośrednictwem swojej książki zdradził nam, w jaki sposób odmłodził się o kilkanaście lat. I choć w satyrycznej, popularnej w Internecie piosence śmiejemy się z jego przemiany, to zawarte są tam zasady, które rzeczywiście mogą nam pomóc opóźnić starzenie organizmu. Co się do nich zalicza?

Fitnes i sport!

Młody wygląd zawdzięczamy między innymi jędrnej skórze - nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Nie można uzyskać tego efektu wyłącznie licząc na swoje geny. Trzeba trochę popracować nad swoim ciałem. Fitnes, jazda na rowerze, chodzenie po górach czy na basen - to idealny sposób by zadbać o jędrne nogi, brak „motylków” na przedramionach czy płaski brzuch. Całe szczęście, że od jakiegoś czasu mamy modę na chodzenie na siłownię i poszukiwanie aktywnych pasji. Dzięki temu zniknął stereotyp, że na siłownię chodzą tylko panowie, którzy przerzucają tam ciężary, a panie na zajęcia fitness. Również wiek przestał mieć znaczenie. Na zajęciach znajdziemy ludzi w całym przekroju wiekowym. Warto zerknąć na zajęcia np. na siłowni https://cityfit.pl/. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Racjonalne żywienie

Jednak nie myślmy, że sama aktywność fizyczna spowoduje, że nasza skóra będzie wolniej się starzeć. Do tego potrzebna jest zbilansowana dieta. Nie możemy obżerać się tłuszczami i słodkościami. Musimy także dostarczać organizmowi witamin. Można to robić na przykład za pomocą soków. Ten z marchewki, pity regularnie, pozwoli na utrzymanie letniej opalenizny nawet do później zimy. Warzywa i owoce posiadają niezbędne składniki, byśmy mogli wyglądać lepiej. Nie zapominajmy też o zbawiennym wpływie wody - to właśnie odżywiona i nawodniona skóra jest jędrna oraz wolniej się starzenie.

Pielęgnacja

Żeby nie mieć zmarszczek, trzeba jak najszybciej zacząć dbać o swoją twarz. Wpierw jednak musimy poznać typ swojej skóry i zadbać o odpowiednią pielęgnację. Trzeba pamiętać, że zmarszczkom możemy zapobiec i opóźnić ich postawanie, jednak kiedy się już pojawią, to ratunkiem będą wyłącznie działania medycyny estetycznej. Panie powinny jak najkrócej nosić makijaże, by skóra odpoczywała. Zmywamy je dokładnie płynem micelarnym, żelem do oczyszczania, tonikiem, a następnie zakładamy odżywcze kremy. Można je także robić samemu. Pamiętajmy, że skóra na twarzy wygląda źle jeśli jest poddawana działalności różnych toksyn: brudnego powietrza, papierosów czy alkoholu. Wiadomo, że nie zrezygnujemy z lampki wina, jednak dobrze jest zachować we wszystkim umiar. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, regularnie chodźmy na zabiegi do kosmetyczki.

Tak naprawdę najlepszym sposobem, by cieszyć się zdrowym wyglądem, jest zadbanie o siebie. I to jak od najwcześniejszych lat. Sport, fitness i zbilansowane posiłki mogą znacznie polepszyć nasz wygląd. Zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie podjąć taki wysiłek w drodze do jak najdłuższego młodzieńczego wyglądu, dobrej sprawności fizycznej oraz lepszego samopoczucia.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *