Dom i kuchnia

Jaką zmywarkę kupić?

Redakcja meska-kuchnia.pl
paź 13 2021

​Zmywarka jest jednym z elementów wyposażenia kuchni, które pozwoli na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu i pieniędzy. W dzisiejszych czasach jest to jedno z podstawowych urządzeń AGD, jakie jest kupowane przez Polaków. Jaką zmywarkę kupić, aby była jak najlepiej dopasowana do potrzeb?

Dlaczego warto kupić zmywarkę?

Jednorazowy wydatek na zakup zmywarki może wydawać się duży. W perspektywie czasu pozwoli on jednak na oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Dodatkowo naczynia myte w zmywarce, przy użyciu odpowiednich środków zawsze będą idealnie czyste i błyszczące. Dobra zmywarka pozwoli na umycie praktycznie wszystkich naczyń po rodzinnej imprezie i wyjęcie ich suchych, gotowych do schowania do szafki.

Rodzaje zmywarek

Głównym sposobem podziału zmywarek jest metoda montażu. Pierwszym rodzajem są zmywarki wolnostojące. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość ustawienia w dowolnym miejscu w kuchni. W przypadku starszych mieszkań zmywarką można zastąpić jedną z szafek. Dzięki temu udaje się uniknąć kosztownego remontu. Drugim rodzajem są zmywarki do zabudowy. Na przód urządzenia przykręca się wtedy front szafki kuchennej. Zwiększa to porządek i estetykę kuchni.

Jaka szerokość zmywarki?

Zmywarki oferowane są zazwyczaj w dwóch rozmiarach 45 cm i 60 cm. Węższe urządzenia z pewnością będą wystarczające dla osób mieszkających samotnie lub dla pary. W przypadku większych rodzin polecane są zmywarki o szerokości 60 cm. Pozwolą one na włożenie naczyń z całego dnia i zmycie ich jednorazowo w nocy. Należy pamiętać aby dobrać wielkość zmywarki odpowiednio do potrzeb. Zbyt duża zmywarka będzie załączana częściowo pusta. Zbyt mała z kolei może nie wystarczyć na włożenie naczyń z całego dnia.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zakupu zmywarki warto dokonać w dużym sklepie oferującym urządzenia AGD jak np. NEO24. Pozwoli to na uzyskanie bardzo dobrej ceny oraz zapewni brak problemów z ewentualną naprawą gwarancyjną. Podczas zakupów warto wykorzystać kody rabatowe NEO24 jakie można znaleźć na Rabatio.com. Mogą one dać użytkownikowi dodatkowy rabat, darmową wysyłkę czy wydłużyć gwarancję na produkt. To doskonały sposób na zaoszczędzenie dodatkowych środków podczas zakupów.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *