Dom i kuchnia

Kolor naczyń wpływa na apetyt?

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 17 2016

Eleganckie naczynia obiadowe

Wypowiedź: Łukasz Cieślikowski, ekspert Ambition

Kuchnia to miejsce, gdzie powstają potrawy przygotowywane nieraz z myślą o rodzinie czy najbliższych, dlatego też powinniśmy przede wszystkim czuć się w niej dobrze i swobodnie. Jej wnętrze można zaaranżować zgodnie z najnowszymi trendami, a także wyposażyć ją w sposób elegancji i funkcjonalny, zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i dodatki czy na przykład niezwykle ważną zastawę stołową. Dekoracja stołu wcale nie musi być nudna, jeśli postawimy na kolory i  ciekawe wzory.

Projektanci wnętrz czerpią swoje inspiracje z modowych wybiegów i pierwszych stron gazet. Wbrew pozorom moda ma również wpływ na pojawiające się trendy w aranżacji pomieszczeń, a co za tym idzie w ich wyposażeniu. W obecnym sezonie niezwykłą popularnością cieszą się pastelowe kolory oraz wzory.

Chcąc urozmaicić kuchenną zastawę warto zastanowić się nad zakupem wielobarwnych naczyń, które nie tylko rozweselą stół, ale także idealnie sprawdzą się podczas letnich posiłków na tarasie czy w ogródku. Kolory mają bardzo duży wpływ na samopoczucie – kawa w kolorowej filiżance od rana nastroi pozytywnie, a obiad podany w wielobarwnych naczyniach na pewno poprawi humor i jeszcze bardziej umili czas spędzony przy stole.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *