Zdrowie i uroda

Barber shop – witaj w męskim świecie

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 17 2018

Barber shop

Salon barbera to wyjątkowa przestrzeń zarezerwowana dla mężczyzn. Prowadzisz swój własny barber shop? Dowiedz się, w jaki sposób powinieneś go urządzić i wyposażyć. Dzieki temu uda Ci się stworzyć niepowtarzalne miejsce, które przyciągnie masę zadowolonych klientów, chętnych, aby ponownie odwiedzić Twój salon.

Profesjonalne meble to podstawa

W dobrze funkcjonującym salonie barberskim nie może zabraknąć solidnych, profesjonalnych mebli. Mają za zadanie nie tylko ułatwić pracę barbera, ale także zadbać o komfort i zadowolenie klienta. W poczekalni niezbędna będzie lada recepcyjna oraz wygodne miejsce do siedzenia. Przyda się również stolik oraz umieszczone na nich czasopisma, w których Twoi klienci będą mogli poszukać inspiracji. Odpowiedni, regulowany fotel sprawi, że efekty pracy barbera będą jak najlepsze. Warto, aby taki fotel posiadał pompę hydrauliczną oraz zagłówki. Potrzebny będzie również podnóżek, zapewniający klientowi komfort po rozłożeniu fotela. Przyda się także konsoleta, która umożliwi barberowi przechowywanie kosmetyków pod ręką. Konsoleta z lustrem umożliwi klientowi obserwowanie poczynań barbera. Kolejnym elementem, który ułatwi pracę barbera będzie wózek z kółkami, na którym będzie mógłprzechowywać kosmetyki.

Akcesoria są bardzo istotne

Strzyżenie włosów oraz zarostu wymaga dużej precyzji. Wiele zależy od umiejętności barbera, jednak w dużej mierze za jego pracę odpowiedzialne są również profesjonalne akcesoria. Maszynki lub trymery muszą być bardzo ostre i precyzyjne. Dobrym rozwiązaniem są maszynki z laserem umożliwiającym bardzo dokładne modelowanie kształtu brody. Producent musi być profesjonalny i sprawdzony. Warto zainwestować również najwyższej jakości szczotki i grzebienie. Akcesoria fryzjerskie najlepiej kupować w hurtowniach, które proponują szeroki wybór różnych producentów. W Barber shopie nie może także zabraknąć myjni.

barber

Wybierz sprawdzone kosmetyki

Obecnie istnieje bardzo szeroka oferta kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów i zarostu dla mężczyzn. Ich odpowiedni wybór sprawi, że praca barbera będzie bardziej efektywna. Dobrze mieć rozeznanie wśród producentów i przetestować równe rodzaje kosmetyków, aby przekonać się, które najlepiej sprawdzają się w Twoim salonie. Nawet w przypadku kosmetyków dobrze jest patrzeć nie tylko na ich skład i działanie, ale również cechy zewnętrzne, takie jak zapach i wygląd opakowania. Wizyta w Barber shopie ma być przecież nie koniecznością, a przyjemnym i relaksującym rytuałem.

Zaaranżuj wnętrze

Należy dokładnie przemyśleć sposób aranżacji wnętrza i rozmieszczenie stanowisk pracy oraz poszczególnych stref. W zależności od wielkości lokalu, poczekalnia wraz z recepcją będą znajdowały się w osobnym pomieszczeniu lub w tym samym miejscu, gdzie pracują barberzy. W tym drugim przypadku warto zaakcentować przejście z jednej strefy do drugiej. Może ułatwić to sposób ustawienia lady lub sofy. Stanowiska barbera muszą być urządzone tak, aby pracownik miał odpowiednią ilość przestrzeni i swobodę ruchów. W małych lokalach lepszym rozwiązaniem jest mniejsza ilość stanowisk niż ścisk, powodujący niezadowolenie klientów.

Zadbaj o nastrój

Salon barbera to specyficzne miejsce. Mężczyźni przychodzą tu, aby zadbać o siebie i zapewnić sobie odpowiednią pielęgnację.  Wielu z nich nie przepada jednak za typowymi salonami urody. Dlatego warto postarać się o to, żeby wnętrze było urządzone „po męsku”. Świetnie nadadzą się do tego meble firmy Ayala, która proponuje produkty nie tylko świetnej jakości, ale i o wyjątkowym designie. Świetnym pomysłem jest urządzenie salonu barbera w stylu industrialnym, albo retro. Stonowane, ciemne barwy i klasyczne, solidne meble tworzą nastrój wyrafinowania i elegancji. Postaraj się ozdobić ściany – w tym celu świetnie sprawdzą się na przykład stare, czarno-białe fotografie. Możesz również rozważyć wprowadzenie do swojej oferty poczęstunku napojami, również tymi procentowymi. Unoszący się w salonie zapach dobrej whiskey stworzy niepowtarzalny klimat prawdziwego męskiego świata.

Materiał zewnętrzny, ayala.com.pl

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *