Zdrowie i uroda

Witamina D3 wpływa na Twoje mięśnie

Redakcja meska-kuchnia.pl
cze 12 2019

witamina D3

Witamina D kojarzy się przede wszystkim z ochroną kości i zębów, jest także kluczowa dla wielu procesów zachodzących w ludzkim organizmie, w związku z czym zaleca się jej suplementację. Jednak stosunkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest ona również bardzo pożyteczna z puntu widzenia dbania o mięśnie.

Witamina D3 – potrzebujesz jej do życia

Precyzując, witamina D jest hormonem, który rozpuszcza się w tłuszczach. W ludzkim organizmie dochodzi do syntezy tego cennego składnika, jednak potrzebne jest do tego promieniowanie słoneczne. Stąd mieszkańcy Polski, ale także wielu innych państw mających podobne warunki pogodowe są zmuszeni myśleć o suplementacji witaminy D, bo brakuje słońca przez większość część roku. Szczególnie mowa tu o sezonie jesienno-zimowym, gdy słonecznych dni jest jak na lekarstwo.

Witaminę D3 pozyskuje się także z odpowiednio dobranej diety, między innymi bogatej w nabiał, ryby morskie czy żółtka jaj. W wielu przypadkach konieczne jest jednak zażywanie tabletek zawierających witaminę D3, takich jak ALLNUTRITION VIT D3 2000. Wystarczy jedna kapsułka na dobę, żeby dostarczyć organizmowi niezbędną porcję hormonu. Pamiętajmy, że problemy wynikające z niedoboru mają wpływ na ludzi w każdym wieku – od dzieci, które chcemy ochronić przed krzywicą i zadbać o ich prawidłowy rozwój, po seniorów, którzy są szczególnie narażeni na złamania i urazy kończyn.

Dla siły i wielkości mięśni

Naukowcy już w latach 80. XX wieku wskazywali, że witamina D3 powstrzymuje w mięśniach rozpad białek, a więc bezpośrednio przekłada się na proces budowy muskulatury. Co więcej, stymuluje również ich produkcję, a co za tym idzie, bezpośrednio pomaga zwiększać masę mięśniową. Wspiera syntezę białek, a przy tym jest ważny dla ogólnego funkcjonowania organizmu. Z tego względu witaminę D3 poleca się suplementować sportowcom i wszystkim aktywnym osobom, przede wszystkim tym, które planują rozwijać i rzeźbić masę mięśniową w bezpieczny, naturalny, skuteczny sposób.

W zdrowym ciele...

Jak czytamy w SFD witamina D3 powinna być utrzymywana na odpowiednim poziomie nie tylko ze względu na mięśnie, ale przede wszystkim układ kostny. Jest niezastąpiona w gospodarowaniu wapniem i fosforem, chroni przed wypadaniem zębów czy osteoporozą. W naturalny sposób wspiera odporność, szczególnie zimą, gdy łatwo o osłabienie i przeziębienie. Działa na pamięć i koncentrację, ogólnie – układ nerwowy. Wciąż jest badana pod kątem ochrony przed nowotworami,  ma jeszcze wiele innych zalet.

Dawkowanie w przypadku chorób i ewidentnych niedoborów warto skonsultować z lekarzem i farmaceutą. Ale nawet nie narzekając na zdrowie, powinno się dostarczyć do organizmu witaminę D3, która jest niezbędna do utrzymania formy. Należy przyjmować ją w postaci pojedynczych suplementów, takich jak Allnutrition VIT D3 2000, które zawierają optymalną dawkę.

 

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *