Inne

Jak przywrócić paznokciom ładny wygląd po długotrwałym zaniedbaniu?

Redakcja meska-kuchnia.pl
maj 28 2018

paznokcie

Ładne i zadbane paznokcie to jedna z tych kwestii, na które większość osób zwraca baczną uwagę. Codzienna pielęgnacja dłoni i paznokci bywa jednak zaniedbywana, a efektem są spękane dłonie, odstające skórki i nieestetyczne paznokcie. Jak na nowo przywrócić im ładny i zdrowy wygląd?

Najważniejsza jest diagnoza

Nieładny wygląd paznokci i ich słaba kondycja nie zawsze wynika z zaniechań w pielęgnacji. Często jest to efekt innych problemów zdrowotnych i niedoborów, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się paznokciom, a w razie potrzeby wykonać podstawowe badania i skonsultować się z lekarzem.

Jeśli paznokcie nie noszą śladów żadnej choroby (jak grzybica), ale są zdeformowane, źle rosną, pękają i rozdwajają się, to może być efekt ich długotrwałego obgryzania i nie stosowania żadnych środków pielęgnacyjnych. Paznokcie rosnące do góry to częsty problem osób, które przez wiele lat obgryzały paznokcie, a po czasie zapragnęły o nie zadbać. To efekt deformacji płytki paznokci po wieloletnim uszkadzaniu jej. Jednak sytuacja tego typu może również wynikać z niedoboru żelaza i innych mikroelementów, dlatego warto wybrać się na konsultację do lekarza.

Na paznokcie wpływa nasza dieta

O tym, że sposób odżywiania ma wpływ na wygląd i samopoczucie, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. By poprawić wygląd i kondycję paznokci, warto porzucić bezwartościowe jedzenie typu fast food i słone przekąski na rzecz owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, orzechów, pestek i zdrowych olejów. Wskazane są również ryby, ziołowe herbaty i dobrze zbilansowana dieta.

Paznokcie można wzmocnić kosmetykami

Oferta kosmetyków do pielęgnacji dłoni i paznokci jest imponująco szeroka i mocno zróżnicowana. Godne polecenia są w szczególności odżywki do paznokci, które wciera się w płytkę, co odżywia ją i wzmacnia oraz sprawia, że paznokcie rosną mocniejsze i zdrowsze. Należy jednak pamiętać, że wzmacnianie bardzo osłabionych paznokci to proces długotrwały i nie należy zrażać się, jeśli efekty nie będą widoczne od razu.

Hybrydy również mogą pomóc

Jeśli nasze naturalne paznokcie są bardzo cienkie i kruche, rozdwajają się i trudno nam o nie zadbać, warto rozważyć tymczasowe stosowanie tipsów lub wykonywanie hybryd. Paznokcie zyskają wówczas warstwę ochronną, która wzmocni ich konstrukcję i sprawi, że nie będą się łamały. W tym czasie będzie można stosować różnego typu suplementy oraz odpowiednią dietę, by wzmocnić paznokcie. Nie będziemy ich również w tym czasie w żaden sposób uszkadzać i obgryzać, co wyjdzie im na dobre.

Hybrydy można wykonywać w salonie, ale wiele osób decyduje się na zakup zestawów z lampą i wykonywanie ich we własnym zakresie. To dobre rozwiązanie, które jest również uzasadnione pod względem ekonomicznym. By uzyskać szczególnie trwały efekt, należy sięgać po preparaty do hybryd najlepszych marek, a można namierzyć je przeglądając zestawienia typu: lakiery hybrydowe ranking. Takie listy topowych produktów pomagają szybko zorientować się, które kosmetyki cieszą się największym powodzeniem w tej kategorii.

Zadbanie o paznokcie, które przez długi czas były zaniedbane, to długotrwały i trudny proces, który jednak może zaowocować pięknymi dłońmi z zadbanymi, wypielęgnowanymi paznokciami, które są mocne i zdrowe, a przecież właśnie o to nam chodziło.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *