Dom i kuchnia

Dlaczego espresso to najlepszy wybór z rana – 3 powody

Redakcja meska-kuchnia.pl
paź 22 2019

Dzień zaczynasz od kawy? Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznego napoju? Jeśli potrzebujesz porządnego zastrzyku energii, wybierz espresso. Przedstawiamy trzy powody, dla których to najlepszy wybór z rana.

Dlaczego warto pić espresso?

Nawet jeśli twój poranek pozostawia wiele do życzenia, postaraj się znaleźć chwilę dla siebie i wypić filiżankę espresso. To idealny napój o tej porze dnia. Dlaczego?

Po pierwsze, espresso pobudza do działania i poprawia nastrój. Jeśli czujesz się senny, zmęczony lub nieco apatyczny, nie ma lepszego rozwiązania niż łyk gorącej kawy, tak samo w przypadku gdy doskwiera ci ból głowy albo czujesz, że nie możesz się na niczym skupić. Kofeina zawarta w espresso naprawdę szybko się z tym upora. Polepszy twoje samopoczucie, poprawi koncentrację, wyostrzy zmysły.

Kolejnym powodem, dla którego warto pić espresso rano, jest to, że kawa skutecznie podkręca nasz metabolizm. Kofeina wykazuje właściwości lipotyczne, które przyspieszają rozpad tkanki tłuszczowej, a tym samym wspomagają proces jej redukcji. Walczysz z nadprogramowymi kilogramami? Włącz kawę do swojego menu.

Trzeci powód jest dość prozaiczny, ale nie mniej ważny. Espresso to po prostu błyskawiczna kawa. Jest idealną opcją dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu z rana. Pijemy ją równie szybko, co przygotowujemy – szczególnie, gdy korzystamy z ekspresów na kapsułki np. NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Z ich pomocą każdy jest w stanie znaleźć chwilę o poranku na wypicie kawy.

Szybkie i smaczne espresso? Zrób je w ekspresie!

Aby przyspieszyć proces przygotowywania kawy każdego dnia, warto pomyśleć o zakupie ekspresu do kawy na kapsułki. Na rynku jest szeroki wybór tego typu urządzeń. Możemy wybierać spośród modeli z bardzo nowoczesnym designem, mnogością funkcji, różnymi parametrami.

Kosztowo wygląda to różnie: ceny zaczynają się już od około 200 złotych. Ekspresy do kawy na kapsułki z wyższej półki to wydatek około 700-800 złotych. Ekspres na kapsułki to naprawdę świetne rozwiązanie, która daje nam mnóstwo możliwości. Dzięki urządzeniu możemy przygotowywać różne rodzaje kaw i herbat w bardzo krótkim czasie.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *