Inne

Wykorzystaj przestrzeń w kuchni jeszcze efektywniej

Redakcja meska-kuchnia.pl
sie 14 2020

Nieszablonowe rozwiązania mogą przynieść wiele dobrego. Jeżeli zdecydujemy się na wybrane spośród nich, możemy sporo na tym zyskać. W wielu polskich domach i mieszkaniach pralka ulokowana jest w łazience. Czy zamontowanie jej bezpośrednio pod blatem kuchennym to ekstrawagancja, czy może przemyślany wariant?

Choć czasem patrzymy z pewną dozą sceptycyzmu na rozmaite pomysły, nie znaczy to, że nie warto bliżej się im przyjrzeć. Metraż łazienek zwłaszcza w mieszkaniach bywa dość ograniczony. To powoduje, że zaczynamy zupełnie inaczej patrzeć na warianty umieszczenia pralki w niestandardowym miejscu. Zamontowanie jej w kuchni zatem zaczyna mieć coraz więcej sensu.

Przekonaj się, że warto dokonać zmian

Remont to dobra okazja, by na nowo zaplanować przestrzeń we własnych czterech ścianach. Jeśli tym razem będzie on obejmował kuchnię, zastanówmy się na spokojnie nad tym, co jeszcze można byłoby zmienić w jej układzie, by uczynić ją jeszcze użyteczniejszą. Okazuje się, że przestrzeń pod blatem to dobra okazja do tego, by zabudować tam nie tylko zmywarkę.

Mając dostęp do prądu, bieżącej wody, a także odpływu, możemy rozważyć umieszczenie w tym miejscu pralki. Choć z początku ciężko przywyknąć do jej widoku właśnie tam, z czasem docenimy, że zdecydowaliśmy się na taki wariant. Nie bez powodu coraz więcej osób rozważa rzeczone rozwiązanie, dzięki któremu można odzyskać cenny metraż w łazience.

Pralka zabudowana pod kuchennym blatem to wygoda. Po pierwsze mamy łatwy, niczym nieskrępowany dostęp do bębna, co w ciasnych łazienkach wcale nie musi być oczywistością. Poza tym możemy w trakcie gotowania mieć podgląd na to, na jakim jest zaprogramowane wcześniej pranie. Wiedząc, że nastąpił już koniec, będziemy w stanie natychmiast rozwiesić czyste ubrania.

Pralka, która spełni twoje oczekiwania

Mając przed sobą projekt kuchni, warto zatrzymać się na moment i zwrócić uwagę na detale. Pomimo to, że możemy pod standardowy blat kuchenny wstawić niemal każdą pralkę z racji uniwersalnej wysokości, zdecydowanie lepiej będzie wybrać wersję dedykowaną typowo pod zabudowę. Bez wątpienia ma to uzasadnienie od strony estetycznej.

Okazuje się, że pralka do zabudowy w kuchni wcale nie musi być droga. Wystarczy spojrzeć na ceny modeli dostępnych tutaj: https://sklep.maxkuchnie.pl/agd-i-rtv/pralki/do-zabudowy/. W ofercie sklepu internetowego Max Kuchnie znajdziemy produkty cenionych marek w atrakcyjnych cenach.

Zakup pralki do zabudowy przez Internet ma uzasadnienie nie tylko z powodu często niższej ceny. To także spora oszczędność czasu. W wielu sklepach stacjonarnych nie znajdziemy takich modeli na stanie. Tak wystarczy, że sfinalizujemy zamówienie i możemy się na dniach spodziewać kuriera z dostawą sprzętu, który trafi prosto do naszej kuchni.

Zmiana myślenia może się opłacać. Przeniesienie pralki z ciasnej łazienki prosto do przestronnej kuchni ma uzasadnienie z wielu powodów. Jeśli już tworzymy kuchnię od podstaw, rozważmy w takim momencie model typowo pod zabudowę. Tym sposobem ukryjemy dyskretnie sprzęt, który nie musi koniecznie wysuwać się na pierwszy plan.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *