Dom i kuchnia

Lato w ogrodzie – atrakcje dla każdego dziecka

Redakcja meska-kuchnia.pl
mar 13 2018

zjeżdżalnia dla dzieci

Lato to najcieplejszy okres w roku, pełny słońca, świeżego powietrza i wolnego czasu, który maluchy mogą spożytkować na doskonałą zabawę w gronie znajomych i rodziny. By jednak zapewnić dzieciom wartościową i wciągającą zabawę w bezpiecznych warunkach, warto już wcześniej dowiedzieć się, jakie zabawki wybrać, by mieć pewność, że pociecha będzie w pełni zadowolona i przy okazji nieco się rozwinie.

Letnie zabawy w ogrodzie

Jeśli masz to szczęście, że posiadasz własny kawałek ogrodu, znalezienie i wybranie wartościowej zabawki dla dziecka nie będzie stanowiło większego problemu. W ofercie internetowych sklepów z zabawkami znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji, wśród których z pewnością uda ci się wyszukać tę zabawkę, która sprawi twojemu dziecku najwięcej satysfakcji.

Nim jednak przejdziesz do kupowania, Ekspert Hulahop.Pl radzi, by dobrze przemyśleć, gdzie zabawka powinna się znajdować. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku produktów dużych, które zajmą stałe miejsce w ogrodzie, takich jak: trampolina, plac zabaw, huśtawka, czy głęboki basen ogrodowy. Najlepiej dokładnie zmierzyć wymiary ogrodu, by kupując dziecku taki duży prezent, zyskać pewność, że w ogóle zmieści się on do ogrodu.

Jeśli udało ci się zmierzyć przestrzeń i dokładnie ustalić jej wymiary, możesz przejść do zakupów. Pośród licznych produktów znajdziesz drewniane huśtawki – stojące samodzielnie bądź z towarzyszącymi im drabinkami, drewnianym domkiem bądź innymi podobnymi zabawkami doskonale znanymi dziecku z placów zabaw w przedszkolu, szkole i na podwórku.

W przypadku basenów również jest w czym wybierać! Począwszy od najmniejszych, nadmuchiwanych, które równie dobrze można rozstawić w mieszkaniu czy na balkonie, bo wyporowe, głębokie baseny, które zajmą na stałe miejsce w ogrodzie. Możesz nawet zdecydować się na wykopanie profesjonalnego zbiornika w ziemi, dzięki czemu zapewnisz maluchowi możliwość nauki pływania na własnej prywatnej przestrzeni!

Letnie zabawy na podwórku

Jeśli nie posiadasz własnego kawałka terenu, nic straconego! W dalszym ciągu możesz zapewnić swojej pociesze doskonałą rozrywkę. Możesz zabrać malucha na plac zabaw, gdzie znajdzie takie zabawki jak drabinki, zjeżdżalnia dla dzieci czy piaskownica. Będzie mógł się tam bawić nie tylko sam czy z tobą, ale będzie miał również okazję poznać rówieśników, co pozwoli mu rozwinąć kompetencje społeczne, nawiązać przyjaźni i miło spędzić czas w gronie rówieśników, co jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci. Muszą one uczyć się wchodzić w interakcje nie tylko z dorosłymi, ale również z innymi maluchami, by nauczyć się zachowywać w różnego rodzaju sytuacjach i w różnym towarzystwie, co sprawi, że w przyszłości łatwiej będzie im się odnaleźć w nowych życiowych sytuacjach.

Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem latem jest również zabranie go na okolicy basen, gdzie będzie mogło uczyć się pływać, jednocześnie odczuwając ulgę od upalnej pogody. Przy okazji maluch zaczerpnie odpowiedniej dawki ruchu i nauczy się pływać, co również będzie niezwykle przydatną umiejętnością na przyszłość w różnych życiowych sytuacjach. Jeśli chcesz, by twoje dziecko pozostało aktywne i zdrowo się rozwijało, pomyśl o kupieniu mu sprzętu sportowego. Różnego rodzaju piłki, rakietki, kosze i bramki sprawią, że pociecha nie tylko chętnie będzie wychodziła na dwór i się bawiła, ale również łatwiej będzie jej nawiązać nowe znajomości z kolegami. Wspólne zainteresowania łączą ludzi – w przypadku dzieci jest tak samo. Dobrze będzie więc, jeśli dziecięca piłka, rower czy deskorolka motywami nawiązywać będą do popularnych programów dla najmłodszych czy do czegoś, co lubi twój maluch, dzięki czemu w naturalny sposób nawiąże konwersację z innym dzieckiem.

Pośród sprzętu sportowego, na który warto zwrócić uwagę, znajdziesz między innymi: hulajnogi, deskorolki, fishboardy, longboardy, rowery, rowerki biegowe dla najmłodszych, rolki, wrotki i wiele innych, które bez trudu dopasujesz do potrzeb, zainteresowań i preferencji malucha, dodatkowo namawiając go do zabawy poprzez dobrze dopasowane motywy i ulubione kolory.

Gdzie kupować?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto dokonać zakupu zabawek, które zapewnią twojej pociesze wciągającą zabawę na całe lato, odwiedź internetowe sklepy z zabawkami i akcesoriami dla dzieci. Specjalizujące się w tego typu produktach strony dbają o to, by oferowane na ich łamach produkty cieszyły się najwyższą jakością, posiadając potwierdzające ją certyfikaty, takie jak GOTS czy Oeko-Tex Standard100. Dzięki nim nie tylko zapewnisz dziecku rozrywkę, ale również będziesz mieć pewność, że bawi się ono jedynie bezpiecznymi, wartościowymi zabawkami.

Dzięki wygodnemu systemowi filtrów na zawsze zapomnisz o mozolnych zakupach w sklepach stacjonarnych. Zaledwie kilka kliknięć sprawi, że wyświetlisz tylko te produkty, które naprawdę cię interesują, a ich cena oraz szczegółowy opis pozwolą zdecydować, czy na pewno warto je zakupić.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *