Inne

Letnie kosmetyki samochodowe - co kupić?

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 3 2018

kosmetyki samochodowe

Piękny, błyszczący lakier, zadbana tapicerka, lśniące szyby... samochód to dla wielu osób nie tylko narzędzie pracy czy transportu, ale wręcz oczko w głowie. Dlatego chcą możliwie najlepiej go pielęgnować, by długo wyglądał jak w chwilę po tym, gdy jego koła pierwszy raz dotknęły ulicy. Wymagania i potrzeby w kwestii dbania o samochód różnią się w zależności od pory roku, o czym wie każdy posiadacz auta. Zimą na lakier i nadwozie czyhają inne zagrożenia, niż podczas upałów. Dlatego zawartość letniej i zimowej "kosmetyczki" samochodu musi się trochę różnić. Co trzeba koniecznie zrobić z samochodem na lato, na jakie zakupy się przygotować?

Letnie zagrożenia

To, co latem negatywnie wpływa na samochód, to głównie promieniowanie UV. Daje się ono we znaki szczególnie posiadaczom pojazdów niegarażowanych, które przynajmniej przez kilka godzin dziennie stoją w pełnym słońcu. Letni skwar powoduje też płowienie tapicerki oraz może uszkodzić opony. Aby tego uniknąć, konieczne jest zastosowanie kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Kolejnym letnim zagrożeniem dla kondycji pojazdu jest kurz i pył, jakiego nie brakuje na drogach w czasie suszy. Nietrudno o porysowanie lakieru podczas nieumiejętnego odkurzania samochodu. W jaki sposób można skutecznie zniwelować działanie tych czynników na swoje auto? Jak sprawić, by po sezonie letnim wyglądało równie dobrze, jak przed jego rozpoczęciem? Oto kilka spraw, na które trzeba zwrócić uwagę.

Wymiana nie tylko opon

Wymiana opon zimowych na letnie to dość oczywista sprawa. Ale czy letnie są właściwie zakonserwowane? Jazda po rozgrzanym asfalcie, słońce i wysoka temperatura to obciążenie nawet dla najlepszego ogumienia. Opony powinny leżeć przez zimę umyte i pokryte mleczkiem albo pianką wyprodukowaną na bazie silikonu.

Ale wymiana opon to nie wszystko. Trzeba także kupić letni płyn do spryskiwaczy. Latem nie potrzeba już płynu na bazie silnego alkoholu, który nie zamarza w niskich temperaturach. Warto zmienić go na lżejszy, o mniej drażniącym zapachu.

autodetailing

Ochrona przed słońcem - woski

Jeśli opony są już letnie, płyn do spryskiwaczy letni, a letnie wyprawy za pasem, trzeba się jeszcze zatroszczyć o kondycję lakieru. Najlepiej solidnie zawoskować samochód w mniej upalny dzień, unikając jego ekspozycji na słońce. Szybka opcja to woski w sprayach, jednak na tę ciepłą porę roku najlepiej sprawdza się wosk naturalny Carnauba - doskonale odpycha wodę i zabrudzenia, dzięki czemu samochodu nie trzeba szorować. A do czego prowadzi letnie szorowanie? O tym poniżej.

Szukasz letniego płynu do spryskiwaczy? Sprawdź szeroką ofertę sklepu Motogo na - sklep.motogo.pl

Sprawdzone i skteczne kosmetyki samochodowe

Jak usuwać kurz i pył?

Jazda po letnich, zakurzonych drogach potrafi sprawić, że samochód wygląda jak po rajdzie na głębokim stepie. Aż prosi się wziąć suchą szmatkę i zetrzeć z niego cały ten kurz... Lepiej jednak tego nie robić. O wiele lepiej sprawdzi się delikatna miotełka do kurzu lub opłukiwanie lakieru wodą. To wprawdzie nieco bardziej czasochłonne, ale drobinki kurzu i piasku w połączeniu z dociskaniem ścierki i tarciem są zabójcze dla lakieru. Bardzo szybko powstaną na nim drobne "pajączki"m widoczne szczególnie mocno... w letnim słońcu.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *