Inne

Ayahuasca Purpura i jej specyfika

Redakcja meska-kuchnia.pl
gru 11 2020

Ayahuasca Purpura to odmiana marihuany, która została opracowana w dość nietypowy sposób. Nieczęsto się przecież zdarza, że odpowiada za nią amerykański żołnierz, w dodatku stacjonujący w bazie na Alasce. Jego praca przyniosła zresztą tak spektakularne rezultaty, że została doceniona przez prestiżowy, holenderski zespół Barney’s Farm. W ujęciu technicznym mamy do czynienia z feminizowaną odmianą krzyżową o oryginalnej kolorystyce. Kolor czerwony łączy się w tym przypadku z purpurowym, nie powinniśmy być więc zaskoczeni, że we wspomnianym już Barney’s kolor ten opisywany jest jako rubin rodzimy. Samą mieszankę, która wzbudziła tak duże zainteresowanie zawdzięczamy połączeniu odmiany Master Kush oraz Sensi Seeds i nie ma przesady w stwierdzeniu, że połączenie jednej i drugiej doprowadziło nas do powstania rośliny idealnej.

Ayahuasca fioletowa to szczep zwracający na siebie uwagę między innymi dlatego, że jego uprawa nie należy do skomplikowanych. Można zdecydować się na nią na dowolnym podłożu, a same plonu są nie tylko wyjątkowo relaksujące, ale i odpowiednio przyjemne i psychodeliczne. Przeżycia są trudne do opisania, co wyjaśnia, dlaczego uprawa wspomnianej rośliny ma szerokie grono zwolenników. Co ciekawe, uprawa może odbywać się nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach, Na półkuli północnej ze zbiorami mamy do czynienia już we wrześniu, a tak wczesny termin również jest argumentem przemawiającym za tym, aby zainteresować się właśnie tym szczepem. Jeśli zastanawiamy się nad uprawą w pomieszczeniu, na satysfakcjonujące zbiory możemy liczyć już w siódmym tygodniu kwitnienia.

Ayahuasca Purpurowa jest zaliczana do stuprocentowo czystych odmian indica, co wyjaśnia, dlaczego z taką łatwością wprowadza swoich użytkowników w stan relaksu oraz komfortu. Jest wysoko wydajna i naprawdę wytrzymała, co byłoby niemożliwe, gdyby nie udało się połączyć w niej tego, co najlepsze w szczepach Master Kush i River Delta. Kwiaty rośliny charakteryzują się pewną ciężkością, co nie powinno zaskakiwać, jeśli weźmie się pod uwagę charakterystyczną dla nich zawartość THC. Szacuje się, że może być to nawet 21 procent, a więc śmiało możemy mówić o zawartości, która zrobi wrażenie nawet na weteranach palenia marihuany. Szczep zwraca na siebie uwagę również ze względu na solidną zawartość CBD. Tu trudno mówić o imponujących wartościach, nadal jednak utrzymują się one na poziomie pozwalającym na m liczyć na określony efekt.

Duża zawartość THC nakazuje przypomnieć o pewnych zasadach wartych przestrzegania podczas stosowania Ayahuasca Purpura. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej sięgać po nią wieczorem, gdy nie ma się innych planów albo tuż przed snem. Wysokie stężenie THC sprawia, że odmiana ta spożywana w ciągu dnia może uniemożliwić nam zachowanie pełnej produktywności. Na pewno nie nadaje się do tego, aby sięgać po nią podczas przerwy w pracy po to, aby cieszyć się chwilami relaksu. Na szczęście, sam efekt, choć intensywny, nie jest gwałtowny. To cenna informacja tak dla osób palących w celach rekreacyjnych, jak i leczniczych. Palenie jest przyjemne także dlatego, że towarzyszą mu specyficzne aromaty przywodzące na myśl orzech laskowy i papaję.

Sama roślina w hodowli osiąga wysokość od 90 do nawet 100 centymetrów. Charakteryzuje ją także masywność widoczna nie tylko w samej roślinie, ale również w wypuszczanych przez nią plonach. Podczas uprawy dobrym pomysłem jest więc wykorzystywanie struktur, których zadanie polega na podtrzymywaniu gałęzi. W innym wypadku zbyt duża ilość kwiatów doprowadzi do ich zwisania.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *