Dom i kuchnia

Zdrowe wegańskie przepisy

Redakcja meska-kuchnia.pl
sie 24 2022

Zdrowe wegańskie przepisy wcale nie są równoznaczne z nudą. Wystarczy się zorientować, jakie potrzebujemy składniki, a w reszcie pomoże nam internet!

Wege śniadania

Dzięki sieci internetowej mamy dostęp do wielu zdrowych wegańskich przepisów, w tym na wegańskie śniadania. Każde wege śniadanie składa się z wielu pożywnych składników, z których można przygotować wiele dań. Jednym z nich jest bardzo syta owsianka z czekoladą i daktylowym karmelem. Innym przykładem doskonałego wege śniadania może być wegański chlebek, posmarowany domową, wegańską margaryną, która możemy zrobić sami. Wartą uwagi jest również granola, którą można wykorzystać w wielu przepisanych i zrobić o wielu smakach, w tym smaku kawy.

Coraz częściej obserwuje się ludzi, dla których śniadanie nie jest zbyt ważne, głównie z powodu braku czasu. Dla takich osób wartymi uwagi wege śniadaniami są smoothie, które są zarazem smaczne i pożywne, gotowe zaspokoić nasz głód już po kilku łykach.

Wege obiady

Kolejnym przykładem wegańskich dań są obiady, które wcale nie oznaczają monotonii i ciągłego jedzenia tych samych produktów. Przyjęło się, że podstawą obiadów wege jest tofu, które wbrew pozorom – w innych krajach – jest jedzone przez niektórych na co dzień.

Samo tofu jest rodzajem sprasowanego twarogu, którego otrzymuje się z mleka sojowego. Wysoko ceniony za wartości odżywcze czasem jest używany jako wegański odpowiednik mięsa. Jedzony przede wszystkim w Chinach, Japonii i reszcie dalekiego wschodu, ma coraz więcej „poparcia” wśród ludzi zachodu oraz u nas, w Europie.

Dobre wege obiady składają się nie tylko z tofu – to szereg różnych produktów, które w połączeniu dają pyszne dania. Warto jednak pamiętać, że na wege śniadaniach i wege obiadach nasza dieta się nie kończy. Są jeszcze wege kolacje, które są równie różnorodne i równie smaczne.

Wege kolacja

Jak w przypadku śniadania i obiadu, tak i na wege kolację znajdziemy w sieci pełno przepisów. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, a z pewnością odnajdziemy takie, które spełnią nasze wymagania, dając przyjemność podniebieniu. Zdrowe dania nie muszą być nudne!

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *