Inne

Co jeść w podróży?

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 24 2015

Jedzenie w podróży

Wypowiedź: Piotr Ceranowicz, kucharz współpracujący z marką Lubella oraz uczestnik III edycji programu Top Chef

Dalekie i męczące podróże sprzyjają podjadaniu niezdrowego jedzenia, które jest łatwe w spożyciu. Warto jednak poświęcić trochę czasu przed wyjazdem na przygotowanie pełnowartościowego posiłku, który będzie zdrowy i smaczny. Będziemy mieć wówczas również pewność, że danie jest świeże.

Często zastanawiamy się jakie jedzenie zabrać ze sobą w podróż. Otóż wszystko zależy od jej długości, liczby uczestników oraz środka transportu. Wiadomo bowiem, że w samochodzie jedzenie odbywa się w bardziej komfortowych warunkach niż na przykład w autokarze. Jednak również podczas postoju możemy chwilę przerwy wykorzystać nie tylko na przysłowiowe „rozprostowanie kości”, ale również zjedzenie smacznego i pożywnego posiłku.

Wcześniejsze przygotowanie apetycznych dań na podróż to pewność, że w daniu znajdą się nasze ulubione, a przede wszystkim świeże składniki. Piotr Ceranowicz, kucharz współpracujący z marką Lubella oraz uczestnik III edycji programu Top Chef proponuje, aby na podróż przygotować sałatkę, składniki można dobrać wedle uznania. Warto dodać produkty zbożowe np. kasze, makarony i zrezygnować z jajek, które w podróży mają złą sławę. Jak zaznacza należy pamiętać, aby sos do sałatki dodać do niej dopiero przed spożyciem.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *