Inne

Przygotuj się na wyjazd – 5 rzeczy, które warto zabrać ze sobą na urlop

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 14 2021

Niezależnie od tego, gdzie wybieramy się na urlop, warto sporządzić listę rzeczy do spakowania, biorąc pod uwagę pogodę i czas pobytu. Zdarza się, że przed wyjazdem wkładamy do walizki zbyt dużo lub zbyt mało rzeczy, zapominając o tych ważnych, które mogą przydać się w każdej sytuacji. Nie zajmują one dużo miejsca w bagażu, a warto je ze sobą mieć – oto lista 5 rzeczy, które warto spakować przed podróżą.

1. Naładowany powerbank

Jadąc na urlop, nie należy zapominać o telefonie i ładowarce. Jedocześnie warto spakować powerbank. W przypadku braku dostępu do prądu będzie dodatkowym źródłem energii dla telefonu. Możliwość kontaktu telefonicznego jest bardzo ważna w przypadku problemów na trasie, zgubienia dokumentów, kradzieży czy potrzeby skorzystania z polisy ubezpieczeniowej. W dużych miastach można znaleźć miejsca, gdzie bezpłatnie naładujemy baterię w telefonie, jednak nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji się znajdziemy.

2. Dobrze wyposażona mini apteczka

Bardzo ważnym elementem podróżniczego bagażu jest dobrze wyposażona apteczka. W pierwszej kolejności należy pamiętać o spakowaniu leków, które przyjmujemy na stałe. Oprócz tego przydatne mogą okazać się leki przeciwbólowe, elektrolity, plastry, bandaż, woda utleniona, preparat na komary, leki na chorobę lokomocyjną czy na dolegliwości żołądkowe, wapno na uczulenia, krem z filtrem i środki łagodzące popatrzenia słoneczne. Oczywiście zawartość apteczki jest uzależniona od miejsca, w którym chcemy spędzić wakacje. Przebywając w dużym mieście, nie będzie problemu z zakupem podstawowych leków i akcesoriów, jednak urlop na wsi, wypad pod namiot czy piesza wyprawa po górach wymagają dobrego przygotowania.

3. Saszetki NESCAFÉ 3w1

Dobra kawa to nieodłączny element dnia każdego kawosza. O ile w miejscach turystycznych bez problemu znajdziemy kawiarnie, o tyle w trakcie pieszych wędrówek czy pobytu na łonie natury może być z tym problem. Rozwiązaniem są poręczne saszetki z kawą NESCAFÉ 3w1, które możemy wszędzie ze sobą zabrać. Zajmują bardzo mało miejsca – można je przechowywać nawet w kieszeni kurtki czy spodni. Aby przygotować kawę NESCAFÉ wystarczy tylko gorąca woda i nic więcej!

4. Notatnik i długopis

Mogłoby się wydawać, że notatnik i długopis to zbędne rzeczy w podróży. Jednak mogą przydać się w wielu sytuacjach. Zapaleni podróżnicy często zapisują miejsca w których byli, ile pieniędzy wydali czy spisują listę miejsc, które chcą jeszcze odwiedzić. To wszystko można zrobić oczywiście w telefonie, jednak niekiedy wygodniej jest sporządzić notatki w poręcznym notesie. Przyda się również w przypadku zapisywania swoich myśli czy listy zadań do zrobienia. Ponadto jadąc za granicę, kartka i długopis mogą znacznie ułatwić komunikację – czasami łatwiej jest coś narysować czy napisać odręcznie niż klikać w klawiaturę telefonu.

5. Bidon

Bidon to kolejna rzecz, która sprawdzi się szczególnie podczas wycieczek za miasto, kiedy nie mamy możliwości zrobienia zakupów. Gdy doskwiera upał, należy zawsze mieć przy sobie wodę, aby uniknąć odwodnienia. Bidon jest doskonałym wyborem, kiedy mamy możliwość uzupełniania wody z zewnętrznego źródła. Ponadto możemy do niego wlać dowolny napój, który najbardziej nam smakuje, np. owocowa herbata czy kawa na zimno. Warto pamiętać, że jest to znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż kupowanie wody butelkowanej.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *