Inne

Alkohol a dieta - co pić, by nie przytyć?

Redakcja meska-kuchnia.pl
maj 23 2023

Alkohol na diecie

W wielu przypadkach osobom, które są na diecie, mówi się, aby ograniczyły spożycie alkoholu podczas odchudzania. Jest to oczywiste zalecenie. Picie alkoholu podczas diety nie jest dobrym pomysłem. Po wypiciu ulubionego trunku nasz metabolizm może spowolnić nawet o 30%. Jest to imponująca liczba dla osób na diecie odchudzającej. Po wypiciu alkoholu tracimy również panowanie nad sobą. Ułatwia to podjadanie kalorycznych potraw serwowanych w barze lub na imprezie. Zjadamy ich bardzo dużo i z łatwością przekraczamy dzienny limit kalorii.

Alkohol, a zwłaszcza piwo, pobudza apetyt. Wysokoglikemiczny napój powoduje uwalnianie dużej ilości insuliny do krwiobiegu, co sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Niepokojąca jest również wartość kaloryczna alkoholu. Tak, alkohol ma dużo kalorii. Jeden gram alkoholu zawiera około 7 kcal. Porównaj to z białkiem, które dostarcza tylko 4 kcal na gram. Alkohol nie zawiera również żadnych składników odżywczych. Cukry proste są główną przyczyną przybierania na wadze. Spożywanie alkoholu nie zawsze kończy się na kieliszku wina lub piwie.

Ważne jest, aby wiedzieć, ile kalorii zawiera konkretna porcja alkoholu.

  • - Białe wino wytrawne (kieliszek 150 ml): około 99 kcal
  • - Wino półsłodkie (kieliszek 150 ml) - około 144 kcal
  • - Szampan (kieliszek 100 ml): około 99 kcal
  • - Piwo jasne (500 ml) - około 245 kcal
  • - Wódka (25 ml) - około 55 kcal

Jak widać, wypijając kilka piw i kieliszków wina z łatwością przekroczymy dzienny limit kalorii. Alkohol warto rozcieńczać wodą. Alkohol odwadnia. Wypicie kilku szklanek wody mineralnej pomiędzy kieliszkiem lub kuflem wina czy piwa to dobry pomysł. Uzupełni to witaminy i minerały, które zostały wypłukane.

Alkohol i dieta - czy jest jakaś pozytywna strona?

Są. Alkohol jest trujący, ale tylko w dużych ilościach. W przypadku wszystkich używek ważny jest umiar i samokontrola. Wypicie piwa czy kieliszka wódki raz na tydzień nie zaburzy tak bardzo naszego metabolizmu.

Czerwone wino jest uważane za najzdrowszą opcję dla naszego organizmu. Prawdą jest, że czerwone wino ma wiele pozytywnych efektów, które zostały naukowo udowodnione. Czerwone wino jest spalaczem tłuszczu. Zawiera kwasy elagowe, występujące również w orzechach pekan i włoskich, które są odpowiedzialne za blokowanie powstawania i wzrostu nowych komórek tłuszczowych.

Czerwone wino może również zwiększyć odporność. Zachowanie zdrowia pozwala nam być aktywnym przez cały czas. Warto je sobie odpuścić podczas choroby. Ta właściwość pośrednio wpływa na utratę wagi. Czerwone wino wpływa również na poziom cholesterolu. Zwiększa ilość dobrego HDL i obniża złego HDL.

Czerwone wino ma również pozytywny wpływ na nasz nastrój. Może pomóc nam mieć więcej energii i lepszy nastrój.

Alkohol na diecie - co pić na diecie, aby nie przytyć?

Alkohol w diecie może być tolerowany. Przede wszystkim należy pamiętać o umiarze. Można wypić niewielką ilość raz w tygodniu bez szkody dla siebie. Warto również zastanowić się nad najlepszym rodzajem alkoholu dla zdrowej diety. Jest nim wino.

Najlepszą opcją jest wino czerwone lub białe, które nie zostało przefiltrowane. Są one najzdrowsze i mają najmniej kalorii.

Uzupełnianie wody jest również ważne podczas picia alkoholu. Można mieszać ją z alkoholem lub pić między procentami. Pomoże to przezwyciężyć kaca i uzupełnić witaminy i minerały, które wypłukał alkohol.

Ogranicz przekąski do minimum, a jeśli jesteś w domu, kupuj tylko zdrowe przekąski. Nie będziemy musieli tak bardzo martwić się o problemy metaboliczne.

Wino wytrawne

Wytrawne wino i dieta

Jeśli próbujesz ponownie schudnąć, największą przeszkodą nie jest rezygnacja z ciasta czekoladowego lub chodzenie do centrum fitness pięć dni w tygodniu, ale raczej konieczność rezygnacji z picia alkoholu. Nie chodzi tu o kompulsywne spożywanie alkoholu. Alkohol jest częścią spotkań towarzyskich od wieków. Dlatego tak trudno mu się oprzeć. Wielu ekspertów wypowiedziało się już na temat wytrawnego wina i diety.

Istnieje sposób, aby się uratować. Istnieją wina, które są mniej kaloryczne niż inne wina lub alkohole. Osoby na diecie powinny zawsze wygrywać w walce między winem wytrawnym a dietą. Jeśli jednak masz na coś ochotę, spróbuj merlota.

Wino półwytrawne - indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny win półwytrawnych może się różnić w zależności od ich koloru. Czerwone wino ma około 30 punktów glikemicznych, podczas gdy białe do 50.

Warto wiedzieć, że wartość glikemiczna alkoholu w najczystszej postaci wynosi zero. Jednak ostateczna wartość będzie zależeć od ilości węglowodanów dodanych do końcowego napoju. Jeśli lubisz białe wino półwytrawne, wartość glikemiczna wyniesie 50.

Ten sam indeks będzie stosowany dla wina półsłodkiego i słodkiego. Tylko wina wytrawne nie mają punktów. Więcej o alkoholach przeczytasz na stronie https://oalkoholach.pl/

Wino i utrata masy ciała

Alkohol w diecie może być kontrowersyjnym tematem, zwłaszcza gdy jest to słodki alkohol. Wiele kobiet obawia się wina. Czy ten alkohol to dobry pomysł? Jeśli tak, to jaki rodzaj powinnam pić? Jaki jest stosunek "wina" i utraty wagi? Wszystko zależy od słodkości. Wina wytrawne są zalecane, ponieważ nie obciążają organizmu tak bardzo kaloriami jak słodkie. Powinieneś wiedzieć, że czerwone wino może mieć wskaźnik glikemiczny 30, podczas gdy białe wino ma wskaźnik 50. Jest to ważne, ponieważ im wyższy indeks glikemiczny, tym większe prawdopodobieństwo, że produkt będzie miał negatywny wpływ na dietę.

Wino w diecie

To zależy od tego, na jakim etapie diety jesteś. Jeśli nie liczysz kalorii, nie jesteś na diecie i możesz sobie pozwolić na picie tego, na co masz ochotę, nie ma żadnych ograniczeń. Pod warunkiem, że następnego ranka nie boli cię głowa. Jeśli twoje życie jest podyktowane dietą, powinieneś wiedzieć, że białe wytrawne wino ma najmniej kalorii. Inne wina, zarówno półwytrawne, jak i słodkie, będą miały więcej kalorii. Może również zaburzać metabolizm insuliny, co może prowadzić do przybierania na wadze.

Wino wytrawne a utrata masy ciała

Wiele osób na diecie pyta, czy można pić alkohol. Dietetycy zwykle odradzają nadmierne spożywanie alkoholu, ale od czasu do czasu można wypić piwo lub kieliszek wina. Napoje należy wybierać ostrożnie, biorąc pod uwagę zawartość glikemiczną lub kaloryczną. Wino wytrawne a odchudzanie? Wytrawne trunki to najlepsza opcja, ponieważ nie są zbyt słodkie i mają mniej kalorii. Warto przestawić się na ten rodzaj wina, jeśli planujemy dietę.

Indeks glikemiczny alkoholu

Rozpoczynasz dietę i zastanawiasz się, jaki jest poziom glikemiczny alkoholu? Jest on wysoki, ponieważ dietetycy zazwyczaj przestrzegają przed piciem zbyt dużej ilości napojów alkoholowych, niezależnie od tego, czy są to napoje smakowe, czy zwykłe piwo. Obliczenia i tabele pokazują, że kieliszek wina o pojemności 150 ml może zawierać do 144 kcal, jeśli jest to odmiana półsłodka, i 99 kcal, jeśli jest wytrawna. Butelka piwa o pojemności 500 ml zawiera 245 kcal.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *