Inspiracje

Kreatyna na masę i siłę

Redakcja meska-kuchnia.pl
paź 31 2017

W dobie współczesnej wielu sportowców stawia na wspomaganie odżywkami sportowymi. Jednym z tych najbardziej popularnych, najbardziej rozpoznawalnych suplementów diety dla sportowców jest obecnie kreatyna. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to obecnie ten najlepszy, najbardziej przebadany i tym samym najbezpieczniejszy suplement diety dla sportowców. Jeśli mówimy o kreatynie jako o sportowej odżywce, to możemy wskazać różne jej formy. Można wskazać chociażby na:

- monohydrat kreatyny,

- jabłczan kreatyny,

-fosforan kreatyny.

Czym jednak owa kreatyna jest tak naprawdę? To pewnego rodzaju związek chemiczny zbudowany z fragmentów białek. Tak naprawdę jeżeli mówimy o kreatynie, to trzeba wskazać na to, że występuje ona w stanie naturalnym w ludzkich mięśniach. Jej główną rolą, jaką pełni w ludzkim organizmie, jest gromadzenie energii w mięśniach, aby w pewnym momencie móc ową energię uwolnić do wykorzystania. Jakie konkretnie efekty możemy uzyskać i co daje kreatyna osobom trenującym? Możemy w tym miejscu wskazać chociażby na:

- zwiększenie masy mięśniowej,

- zwiększenie wydolności treningowej,

- zwiększenie odporności na zmęczenie.

Dawkowanie kreatyny

Pojęcie dawkowania kreatyny jest jednym z najważniejszych aspektów, o których należy pamiętać i które mogą nam pomóc w osiągnięciu zamierzonych rezultatów treningowych. Jednakże oczywiście dawkowanie kreatyny nie jest pojęciem jednoznacznym. Możemy bowiem spotkać się z bardzo różnym podejściem do tego zagadnienia, a tym samym możemy mieć pewne błędne spojrzenie na to zagadnienie. Jak zatem należy w sposób prawidłowy przyjmować ów suplement? Warto zastosować metodę ładowania, która okazuje się być czymś bardzo skutecznym. Jest to metoda, która sprowadza się do przyjmowania 0,3 grama kreatyny na kilogram masy ciała na dzień.

Po uzyskaniu efektu nasycenia mięśni należy zmniejszyć dawkę kreatyny, która powinna w tym momencie wynieść od 3 do 5 gram produktu na dobę. Ważne jest także to, aby kreatynę dawkować sobie o odpowiednich porach. Jeśli w danym dniu trenujemy, powinniśmy kreatynę przyjąć przed oraz po treningu. Jeśli natomiast mamy do czynienia z dniem nie treningowym, to kreatynę przyjmujemy jeden raz w ciągu dnia rano przy posiłku, a konkretnie to przed posiłkiem. Takie dawkowanie kreatyny jest najbardziej dla nas optymalne i może nam przynieść najlepsze możliwe rezultaty.

Kreatyna a redukcja

Jednym z celów treningowych wielu osób jest redukcja tkanki tłuszczowej. Jak ma się do tego celu kreatyna? Pojęcie kreatyna a redukcja mają się do siebie można rzec wprost proporcjonalnie. Dzięki temu suplementowi można bowiem mówić o bardzo pozytywnych rezultatach działania, o bardzo dobrych efektach, uzyskiwanych w stosunkowo krótkim czasie.

Kreatyna to nie tylko jeden z najbardziej znanych suplementów diety dla sportowców, ale jednocześnie też należy wskazać na to, że jest to obecnie jeden z bardziej bezpiecznych do stosowania suplementów diety, z którym nie wiążą się żadne poważne możliwe do wystąpienia skutki uboczne.

Materiał partnera zewnętrznego

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *