Inne

Oscarowe filmy warte obejrzenia

Redakcja meska-kuchnia.pl
paź 30 2019

Historia Oscarów sięga 1929 roku, kiedy to przyznano pierwszą statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Pierwszego Oscara za najlepszy film przyznano produkcji “Skrzydła”. Jest to melodramat, w roli głównej z Garym Cooperem. Na przestrzeni lat zmieniały się nagradzane filmy, nominowani aktorzy oraz prowadzący galę. Jedno jednak pozostało niezmienne. Jest to oczywiście statuetka Oscara oraz prestiż jaki daje ta nagroda. Otrzymanie tej nagrody nadal jest życiowym celem wielu aktorów i nie tylko. Nagroda ta rozdawana jest raz w roku w dziedzinie filmu. Kategorie, w których można otrzymać tę nagrodę to: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i adaptowany. Aktorzy mogą otrzymać następujące wyróżnienia: najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy oraz najlepsza aktorka drugoplanowa. Dodatkowymi kategoriami są dźwięk i efekty specjalne, animacje, kostiumy i charakteryzacja oraz dokumentalne. Niewiele osób wie, że co roku zostają przyznawane także Oscary honorowe i specjalne.

Najlepsze filmy oscarowe ostatnich lat

Pierwszym klasykiem kina jest “Milczenie owiec”. Film, który zna prawie każdy. Idealny dla miłośników kina grozy, z niesamowitą kreacją doktora Lectera, w postać którego wciela się Anthony Hopkins. Film został nominowany aż w siedmiu kategoriach. Zdobył pięć Oscarów w kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor i aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy oraz najlepszy scenariusz adaptowany. Więcej informacji o filmie “Milczenie owiec” znajdziesz tutaj: https://kino.pinbook.pl/thriller/milczenie-owiec-online

“Titanic” to film, który najprawdopodobniej zna każdy. Wiele osób widziało go kilka razy w swoim życiu. Sceny z filmu zapadły w pamięć wielu osób i do dnia dzisiejszego pozostają kultowe. Jest to fenomen na skalę światową. Film otrzymał aż jedenaście Oscarów, a nominowany był w czternastu kategoriach.

“American Beauty” to kolejna pozycja obowiązkowa. Jest to opowieść o mężczyźnie, który zakochuje się w koleżance swojej nastoletniej córki. Film zyskał miano kultowego, a scena z nagą kobietą i płatkami róż jest jedną z najbardziej rozpoznawalną w historii kina. “American Beauty” zdobył pięć Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor dla Kevina Spacey, najlepszego reżysera, najlepszego scenariusza adaptowanego oraz najlepsze zdjęcia.

Ostatnim kultowym filmem, który zdobył cztery Oscary jest “Piękny Umysł”. Jest to poruszający film, w obsadzie którego znajdziemy plejadę gwiazd.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *