Inne

Siatkówka

Redakcja meska-kuchnia.pl
kwi 11 2018

siatkówka

Siatkówka to drugi sport zespołowy po piłce nożnej niezwykle popularny w Polsce i na całym świecie. Wielu miłośników aktywności fizycznej bardzo lubi go uprawiać i ochoczo umawia się z przyjaciółmi na mecze. Gra ta jest niezwykle dynamiczna, nieprzewidywalna i wzbudza duże emocje. Pomimo tego, że nie łatwo zebrać grupę osób chętnych do gry w siatkę, prawdziwi wielbiciele tego sportu bez wątpienia sobie z tym poradzą. Jednak aby rozgrywka odbywała się bezproblemowo, konieczny jest zakup odpowiednich akcesoriów. Dobra piłka do siatkówki to podstawa. Co jeszcze warto posiadać?

Zajęcia w-fu w szkole bardzo często wypełnione są meczami siatkówki. To sport uczący nie tylko działania zespołowego, ale także fair play czy wzajemnego motywowania się. Ponadto jest bardzo korzystny dla zdrowia. Poprawia koordynację ruchową, uelastycznia ciało, modeluje sylwetkę, polepsza kondycję. Co więcej jest idealnym rodzajem aktywności dla osób pragnących schudnąć, pozwala też się odprężyć i odstresować. Jakie wyposażenie jest niezbędne, aby móc zacząć grać w siatkówkę?

Rodzaje piłek do siatkówki

Jeśli ktoś pragnie rozpocząć grę w siatkę, powinien nie tylko zebrać drużynę czy znaleźć odpowiednie miejsce, ale też zakupić piłkę. Niektórym może się wydawać, że piłka do siatkówki to bardzo prosty sprzęt sportowy, więc nie trudno wybrać właściwy model. A jednak w sklepach piłek do siatkówki jest naprawdę sporo, o różnych wymiarach i wadze. Jakie rodzaje piłek do siatkówki można wyróżnić?

  1. Piłki halowe (indoor) – to specjalne piłki przeznaczone do gry w zamkniętym obiekcie, np. na hali sportowej czy innym tego typy budynku.
  2. Piłki do stosowania na dworze (outdoor) – najczęściej są to piłki przeznaczone do gry w siatkówką plażową.
  3. Piłki dla dzieci – to piłki do siatkówki przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Mogą być mniejsze niż standardowa piłka, a na pewno są on takich lżejsze.

Dobra piłka do siatkówki – czyli jaka?

Rodzaj piłki do siatkówki to jednak nie wszystko. Jeśli już wie się, na jakim terenie będzie piłka użytkowana, warto zastanowić się nad jej parametrami. Pęcherz piłki siatkowej może być butylowy lub lateksowy. Ten pierwszy to bardziej profesjonalne rozwiązanie, natomiast pęcherze z lateksu poleca się siatkarzom-amatorom oraz dzieciom. Zewnętrzne pokrycie piłki także jest ważne. Może być wykonane z naturalnej skóry lub tworzywa sztucznego. Te pierwsze to najwyższej klasy produkty, choć nie nadają się do gry na zewnątrz, gdzie panuje wilgoć. Dobra piłka do siatki powinna być w standardowym rozmiarze, czyli 5. Powinna także posiadać certyfikat FIVB, czyli Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. Do najbardziej popularnych marek piłek zaliczyć można piłki Mikasa oraz Molten.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do piłki plażowej?

W przypadku siatkówki plażowej piłka to nie wszystko. Konieczna jest także porządna ochrona oczu. Jakie okulary przeciwsłoneczne najlepiej spełnią to zadanie? Przede wszystkim kupione w profesjonalnych sklepach sportowych, a nie na bazarze czy w sklepie z akcesoriami na co dzień. Okulary przeciwsłoneczne do siatkówki plażowej powinny dobrze chronić oczy przed słońcem i piaskiem. Należy wybierać modele wygodne, dopasowane do twarzy, z elastycznymi ramionami i miękkimi zausznikami. Absolutnie nie mogą się zsuwać podczas aktywności, co warto sprawdzić w sklepie podczas przymiarki.

Siatkówka to sport niezwykle widowiskowy. Idealny do oglądania, ale też do grania. Piłka do siatkówki to konieczny zakup w przypadku uprawiania tego sportu. Najlepiej zdecydować się na cenione produkty, dopasowane do potrzeb, certyfikowane i o standardowym rozmiarze 5. Jeśli ktoś planuje grać w piłkę na dworze, powinien także zaopatrzyć się w dobrą ochronę głowy oraz sportowe okulary przeciwsłoneczne, komfortowe i stabilnie trzymające się na nosie i uszach.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *