Inne

Jak wybrać krzesła do jadalni?

Redakcja meska-kuchnia.pl
maj 23 2018

jadalnia

Aby możliwe było celebrowanie chwil wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, w jadalni nie może zabraknąć nie tylko stołu, ale również wygodnych krzeseł. Jak je wybrać, aby czas spędzony przy stole był przyjemnością?

Krzesła – jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej?

Najprostsze rozwiązanie to zakup tak zwanego kompletu, czyli stołu wraz z krzesłami, które sugeruje producent. Jest to opcja niezwykle wygodna, gdyż nie musimy samodzielnie dobierać tych elementów, co stanowi oszczędność czasu. Co więcej są one dopasowane do siebie pod kątem wzornictwa i wymiarów. Możemy zatem być pewni, iż będą tworzyć harmonijną całość.

Jeżeli zaś takie rozwiązanie nas nie satysfakcjonuje i chcemy samodzielnie dobrać krzesła, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na ich dopasowanie wymiarowe do stołu. W tym celu sprawdzamy, czy poziom siedziska pozwala nam swobodnie sięgnąć nogami do podłogi, zaś rękoma do blatu stołu. ważne jest również to, aby krzesło mieściło się całe pod stołem. Wówczas zyskamy pewność, iż mają odpowiednie rozmiary.

Kiedy dowiemy się, jak wysokie powinny być krzesła, warto zastanowić się nad ich estetyką. Zdecydować możemy się na jednorodne modele lub postawić na nieco bardziej fantazyjne rozwiązania. Szczególnie ciekawie prezentować będzie się zestawienie krzeseł nowoczesnych (zwłaszcza plastikowych) z antykami.

Jeżeli decydujemy się na prostokątny stół, na jego krańcach zamiast krzeseł możemy zastosować dwa różne fotele, co doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem, którym możemy zastąpić krzesła, jest podłużna ławka. Należy jednak zadbać o to, aby miała wygodne siedzisko, co zapewni komfort wypoczynku.

W poszukiwaniu klasycznych krzeseł warto zwrócić się ku drewnianym modelom. Sprawdzają się one szczególnie dobrze we wnętrzach tradycyjnych. Wybierając je, warto kierować się jednak nie tyle wyglądem co wygodą. Należy zatem sprawdzić, czy zostały odpowiednio wyprofilowane. Na siedzisko warto dodać poduszkę, co zapewni większy komfort.

Na rynku dostępne są również krzesła tapicerowane. Pasują one niemal do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone. Niestety, rozwiązanie te mają pewne wady – łatwo się brudzą i wymagają częstego i systematycznego odświeżania. Spotkać możemy także krzesła ze skóry i eko-skóry. Modele te zalicza się jednak do najrzadziej wybieranych.

Ranking hokerów

Obecnie dużą popularnością cieszą się krzesła barowe, czyli hokery, które zwykle stawia się przy barze lub wyspie kuchennej. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość. Najczęściej spotykaną opcją jest 110 centymetrów. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi jednak, aby zdecydować się na hokery z regulowaną wysokością. Dzięki temu będziemy mogli dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jeżeli zależy nam na komforcie siedzących osób, musimy zadbać także o odpowiednią wielkość siedziska. Minimum to 40x40 cm. Z powodzeniem jednak możemy zdecydować się na większe rozmiary. Aby ułatwić wybór, stworzyliśmy krótki ranking najpopularniejszych wśród klientów sklepu Meblujesz.pl hokerów.

5. Hoker Halmar H56 – to połączenie stali chromowanej i tworzywa ABS, sprawdza się szczególnie dobrze we wnętrzach nowoczesnych,

4. Hoker Halmar H77 – wykonany jest z polipropylenu, doskonale komponuje się ze stylem skandynawskim,

3. Hoker Halmar H17 – minimalistyczny design sprawia, że jest to dobre rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych,

2. Halmar H64 Hoker Old Vasion – doskonały wybór do wnętrz industrialnych, vintage i retro,

1. Hoker Halmar H68 – elegancki wygląd sprawia, że jest to opcja doskonała zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Podsumowując, na rynku znajdziemy wiele różnorodnych krzeseł, w tym cieszące się dużą popularnością hokery. Wybierając odpowiednie modele, należy zwrócić uwagę na ich prawidłowe rozmiary, które powinny być dopasowane do wysokości stołu. Znaczenie ma również to, jak krzesła wyglądają, z jakiego materiału zostały wykonane i czy pasują do stylu, w jakim urządziliśmy dane wnętrze.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *