Zdrowie i uroda

Rentgen stomatologiczny Kraków

Redakcja meska-kuchnia.pl
sty 2 2020

Pracownie rentgenu stomatologicznego to coraz lepiej prosperująca branża, oferująca swoim klientom profesjonalny i bezpieczny zakres usług. Jak bardzo rozwinęła się w ostatnich latach, można stwierdzić po ilości pracowni radiologii stomatologicznej, choćby na przykładzie Krakowa, gdzie każdy rejon może pochwalić się własną jednostką świadczącą usługi w tym zakresie.

Rentgen stomatologiczny – nowoczesna technika dostępna od ręki

Coraz więcej profesjonalnych pracowni stomatologicznych oferujących w swojej ofercie zabieg wykonania zdjęcia RTG, może poszczycić się sprzętem, który wykonuje obraz w technologii 3D. Cyfrowy rentgen jest to badanie radiologiczne, będące na dzisiaj podstawowym badaniem w stomatologii, którego rezultat umożliwia postawienie prawidłowego rozpoznania i zaplanowania właściwego leczenia. Ultra nowoczesne narzędzia w postaci w pełni skomputeryzowanych aparatów wykonują pomiar za pomocą promieni RTG, które są dostarczane w zmniejszonej dawce, w taki sposób, by zniwelować ich potencjalną szkodliwość do akceptowalnego poziomu. Aparat rentgenowski dzięki kształtowi, który idealnie stabilizuje pozycję twarzy i szczęki (dzięki specjalnym gryzakom) podczas robienia zdjęcia, minimalizuje ryzyko błędów i konieczności powtórzeń. Samo badanie trwa tylko parę minut i jest całkowicie bezbolesne.

Wydruk obrazu po wykonaniu zdjęcia za pomocą rentgenu stomatologicznego jest natychmiastowy, więc pacjent tego samego dnia może udać się także na pełną konsultację, w przypadku, gdy na zdjęciu zostały wykryte inne, poważne choroby, dokumentacja zostaje przekazana lekarzowi prowadzącemu do dalszej weryfikacji i kontynuowania leczenia.

Pełen profesjonalizm

Sprzęt do wykonywania rentgenu stomatologicznego musi być obsługiwany przez wykwalifikowanych techników. Kraków, jako jeden z liderów, jeśli chodzi o kwestie stomatologii, od lat stawia na doświadczenie i profesjonalizm pracowników w tego typu instytucjach, stąd zabiegi wykonywane przez nich są uważane za bardzo bezpieczne i nieinwazyjne, co jest bardzo ważne, szczególnie gdy ma się do czynienia z czymś tak niestabilnym, jak promienie RTG.

Krakowskie pracownie Rentgena mają również od lat najlepsze wyniki podczas kontroli przeprowadzanych przez Inspektora Ochrony Radiologicznej, co tym bardziej podkreśla, że można i warto im zaufać.

Skierowanie na rentgen stomatologiczny – jak je uzyskać?

Skierowanie do przeprowadzenia badania rentgenem stomatologicznym jest wystawiane przez lekarza prowadzącego w celu potwierdzenia lub eliminacji wstępnej diagnozy, jaką założył on podczas pierwszego badania. Sam druk skierowania jest często dostępny na stronie internetowej konkretnej pracowni, skąd można go bez problemu pobrać i wypełnić, co bardzo ułatwia prowadzenie dokumentacji medycznej oraz uciążliwe stanie w kolejkach.

Pracownie wykonujące rentgen stomatologiczny są otwarte także w godzinach popołudniowych, często także wieczornych, więc można tak zaplanować wizytę, żeby nie kolidowała ona z innymi obowiązkami, jak szkoła czy praca.

Nie tylko rentgen stomatologiczny

Pracownie RTG świadczą usługi nie tylko w tym zakresie. Większość z nich jest częścią większych placówek stomatologicznych, gdzie prowadzi się również zabiegi w zakresie medycyny estetycznej, korekty zgryzu, bądź też inne, dzięki którym nasz uśmiech jest piękny, a co najważniejsze, zdrowy.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *