Zdrowie i uroda

Olej z opuncji figowej

Redakcja meska-kuchnia.pl
sty 2 2020

Olej z opuncji figowej to jeden z najdroższych produktów tego typu na świecie. Jest także jednym z najskuteczniejszych pod względem dobroczynnego działania na skórę dzięki swoim właściwościom przeciw starzeniu oraz nawilżającym. To czyste złoto w postaci olejku.

Występowanie i metody otrzymywania olejku

Olej z opuncji figowej otrzymuje się w procesie tłoczenia na zimno z pestek owocu opuncji. Jest to roślina występująca naturalnie na terenie Ameryki Środkowej, głównie w Meksyku, jest też uprawiana w Afryce Północnej, skąd sprowadza się ją do Europy. Owoce opuncji figowej przypominają swoim kształtem śliwkę. Różnią się głównie tym, że w środku, zamiast jednej dużej pestki, mają ich dużo większą ilość i są one bardzo drobne. Z racji tego wydobywanie z nich drogocennego oleju jest procesem czasochłonnym, co zwiększa koszty oraz znacząco zmniejsza samą wydajność tłoczenia. Te właśnie trudności sprawiają, że olej z opuncji nazywany jest najdroższym olejem świata. W pestkach opuncji figowej znajduje się tylko kilka procent olejku, dla porównania, w nasionach słonecznika ta ilość to 50%. Różnica jest, jak widać, kolosalna, co skutecznie determinuje takie elementy, jak na przykład cena olejku z opuncji figowej, którą ten produkt osiąga (za 10 ml trzeba zapłacić ponad 40 zł).

Olejek z opuncji figowej – skuteczna pomoc dla skóry dojrzałej

W swoim składzie olejek z opuncji zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, fitosterole, oraz witaminy, głównie witaminę E, mającą zbawienne działanie dla skóry.

Olejek jest przeznaczony głównie dla osób z cerą dojrzałą, z uwagi na swoje właściwości zapobiegające starzeniu się skóry. Skutecznie nawilża, odmładza, napina zwiotczałą skórę, szczególnie w tak problematycznych miejscach, jak okolice oczu. Korzystnie wpływa na spłycenie i wypełnienie zmarszczek mimicznych, a także zmarszczek pojawiających się na szyi. Z uwagi na fakt, że cena olejku z opuncji figowej nie należy do najniższych, należy stosować go bezpośrednio na skórę i wmasowywać delikatnie za pomocą okrężnych, spokojnych ruchów, najlepiej za pomocą opuszków palców. Tego typu aplikacja, stanowiąca świetną formę masażu, dodatkowo poprawia ukrwienie, co pozwoli olejkowi z opuncji wniknąć jeszcze głębiej w strukturę skóry i rozpocząć swoje odżywcze działanie w jej niższych warstwach, co da jeszcze bardziej wymierne rezultaty.

Olej z opuncji figowej skutecznie wspomaga odnowę naskórka i skóry właściwej, działając jako stymulant odnowy, oraz wspomagając procesy naprawcze, co powoduje, że skóra dużo szybciej się goi, proces namnażania komórek jest dużo szybszy, a przede wszystkim efektywniejszy. Pozwala także skórze skuteczniej walczyć z czynnikami zewnętrznymi, mogącymi mieć na nią niekorzystny wpływ, jak promienie UV, zmiany temperatur, smog czy choćby nadmierne odwodnienie. Olejek może być stosowany nie tylko na twarzy, ale także na całej powierzchni ciała, szczególnie w miejscach, gdzie skóra najszybciej ulega przesuszeniu, jak pięty, kolana czy łokcie. Olejek może być także używany, gdy borykamy się z suchymi, nieposłusznymi włosami, wymagającymi odpowiedniego nawilżenia. Stosowany w minimalnych ilościach na nieodżywione kosmyki, pozwoli na ich nawilżenie, złagodzi szorstkość w dotyku i sprawi, że staną się znów lśniące, miękkie i będą stanowić dumną ozdobę, a nie problem.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *