Inne

Specjaliści w oznakowaniu opakowań

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 4 2019

oznakowanie opakowań

Jeżeli prowadzisz firmę zajmującą się handlem, transportem i obróbką chemikaliów, z pewnością poświęcasz mnóstwo czasu zajmując się wypełnianiem niezbędnych formalności i głowisz się, żeby spełnić wszystkie przepisy. Consultchem to firma zajmująca się doradztwem chemicznym, która pomoże przy wypełnianiu niezbędnej dokumentacji, oraz spełnieniu wszystkich wymagań dotyczących oznakowania opakowań.

Jednym z obowiązków firmy jest prowadzenie dokumentacji i wypełnianie wszelkich formalności. Ważne jest to, aby zrobić to właściwie, ponieważ obowiązują w tym zakresie rygorystyczne przepisy. Consultchem to firma składająca się z wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Dlatego warto skorzystać z jej usług, aby zaoszczędzić czas i jednocześnie mieć pewność dobrze wykonanych obowiązków. 

Na czym polega oznakowanie opakowań chemicznych?

Prawo w Polsce podchodzi rygorystycznie do przemysłu chemicznego i wprowadza szereg przepisów dotyczących oznakowania opakowań substancji chemicznych. Dotyczy to przede wszystkim substancji, które są szczególnie niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka, ale także dla środowiska. Ministerstwo Zdrowia wydaje własne rozporządzenia dotyczące oznakowań produktów, a większość państw na świecie (w tym Polska) stosuje się do przyjętych standardów GHS (Globalny Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów), który ujednolica kryteria klasyfikacji substancji chemicznych pod względem potencjalnych zagrożeń fizycznych. 

oznakowanie opakowań

Consultchem ma doświadczenie w oznakowaniu opakowań i monitoruje na bieżąco zmieniające się przepisy. Oznakowanie polega na umieszczeniu właściwych informacji na opakowaniu, które dotyczą informowania o danym zagrożeniu w postaci odpowiednich piktogramów, etykiet ostrzegawczych i kart charakterystyki. Odpowiednie oznakowanie powinno spełniać rozporządzenie CLP, które jest uzupełnieniem rozporządzenia REACH, oraz być kompatybilne z kartą charakterystyki produktu. 

Oznakowanie opakowań chemicznych jest bardzo ważnym zadaniem, ponieważ informuje innych o potencjalnym zagrożeniu substancji, dlatego należy je zrobić właściwie, zgodnie z aktualnymi przepisami. Warto wynająć profesjonalny i doświadczony zespół, który zadba o odpowiednie oznakowanie produktu, zgodnie ze wszystkimi przepisami. 

Profesjonalne usługi w oznakowaniu opakowań

Consultchem to lider w branży doradztwa chemicznego, który może pochwalić się wysoko wykwalifikowaną kadrą, wyspecjalizowaną w swojej dziedzinie. Jeśli zajmujesz się prowadzeniem firmy chemicznej, możesz mieć pewność, że Consultchem dopełni wszystkich formalności i odpowiednio zabezpieczy Twój produkt do transportu czy dalszej obróbki. Zlecając zadanie profesjonalistom, zaoszczędzisz czas na prowadzenie dalszej działalności gospodarczej. 

Udostępnij