Inne

Specjaliści w oznakowaniu opakowań

Redakcja meska-kuchnia.pl
lip 4 2019

oznakowanie opakowań

Jeżeli prowadzisz firmę zajmującą się handlem, transportem i obróbką chemikaliów, z pewnością poświęcasz mnóstwo czasu zajmując się wypełnianiem niezbędnych formalności i głowisz się, żeby spełnić wszystkie przepisy. Consultchem to firma zajmująca się doradztwem chemicznym, która pomoże przy wypełnianiu niezbędnej dokumentacji, oraz spełnieniu wszystkich wymagań dotyczących oznakowania opakowań.

Jednym z obowiązków firmy jest prowadzenie dokumentacji i wypełnianie wszelkich formalności. Ważne jest to, aby zrobić to właściwie, ponieważ obowiązują w tym zakresie rygorystyczne przepisy. Consultchem to firma składająca się z wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Dlatego warto skorzystać z jej usług, aby zaoszczędzić czas i jednocześnie mieć pewność dobrze wykonanych obowiązków. 

Na czym polega oznakowanie opakowań chemicznych?

Prawo w Polsce podchodzi rygorystycznie do przemysłu chemicznego i wprowadza szereg przepisów dotyczących oznakowania opakowań substancji chemicznych. Dotyczy to przede wszystkim substancji, które są szczególnie niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka, ale także dla środowiska. Ministerstwo Zdrowia wydaje własne rozporządzenia dotyczące oznakowań produktów, a większość państw na świecie (w tym Polska) stosuje się do przyjętych standardów GHS (Globalny Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów), który ujednolica kryteria klasyfikacji substancji chemicznych pod względem potencjalnych zagrożeń fizycznych. 

oznakowanie opakowań

Consultchem ma doświadczenie w oznakowaniu opakowań i monitoruje na bieżąco zmieniające się przepisy. Oznakowanie polega na umieszczeniu właściwych informacji na opakowaniu, które dotyczą informowania o danym zagrożeniu w postaci odpowiednich piktogramów, etykiet ostrzegawczych i kart charakterystyki. Odpowiednie oznakowanie powinno spełniać rozporządzenie CLP, które jest uzupełnieniem rozporządzenia REACH, oraz być kompatybilne z kartą charakterystyki produktu. 

Oznakowanie opakowań chemicznych jest bardzo ważnym zadaniem, ponieważ informuje innych o potencjalnym zagrożeniu substancji, dlatego należy je zrobić właściwie, zgodnie z aktualnymi przepisami. Warto wynająć profesjonalny i doświadczony zespół, który zadba o odpowiednie oznakowanie produktu, zgodnie ze wszystkimi przepisami. 

Profesjonalne usługi w oznakowaniu opakowań

Consultchem to lider w branży doradztwa chemicznego, który może pochwalić się wysoko wykwalifikowaną kadrą, wyspecjalizowaną w swojej dziedzinie. Jeśli zajmujesz się prowadzeniem firmy chemicznej, możesz mieć pewność, że Consultchem dopełni wszystkich formalności i odpowiednio zabezpieczy Twój produkt do transportu czy dalszej obróbki. Zlecając zadanie profesjonalistom, zaoszczędzisz czas na prowadzenie dalszej działalności gospodarczej. 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *